Description
| Maximum load: | 120kg |
| Tyre: | 14inch with inner tube |
| IP grade | IP67 |
| Folding size(L×W×H): | 690*570*355mm |
| Unfolding size (L×W×H): | 1100*430*940mm |
| Battery type: | Lithium Battery |
| Charger type: | 36V 7.8Ah |
| Motor rated power: | 350W Brushless motor |
| Range voltage: | 100-240V |
| Imput volage: | 42V/1.5A |
| Charge time: | 4-6 hours |
| Brake system: | Disc brake |
| Max speed: | 40km/h(at 60kg) |
| Max gradeability: | 15° |
| Maximum mileage: | 20-30km |
| Color | Black-grey |
| N.W/G.W: | 22KG |
| Certification | CE |

Reviews
There are no reviews yet.