Description
| Maximum load | 130kg |
| Frame | Aluminium alloy foldable fat frame |
| Tyres | 20in x 4.0 |
| Brake system | Mechanical disc brake |
| Derailleur | Shimano 7 speed |
| Front fork | ED titanium suspension fork with lock |
| Battery type | 36V 13Ah lithium battery |
| Motor rated power | 500W |
| Driving mode | Throttle and pedal assist |
| Display | LCD color |
| G.W | 33.7Kg |
| Color | Black/white/deep blue |

Reviews
There are no reviews yet.