Description
| Frame | Â Aluminium alloy frame |
| Tyres | 20“X4.0 |
| Brake system | Mechanic disc brake |
| Speed | 32km/h |
| Battery type | 48V 14Ah lithium battery |
| Motor rated power | 500W |
| Range | 55km |
| G.W | 41.2Kg |
| Packing size | 151*31*72cm |
| Color |
Blue |
For any order above £19.90 shipping is free of charge.
You have the right to return your orders within 30 days.
Your payments are secure with our private security network.
| Frame | Â Aluminium alloy frame |
| Tyres | 20“X4.0 |
| Brake system | Mechanic disc brake |
| Speed | 32km/h |
| Battery type | 48V 14Ah lithium battery |
| Motor rated power | 500W |
| Range | 55km |
| G.W | 41.2Kg |
| Packing size | 151*31*72cm |
| Color |
Blue |
| Color | Black, White |
|---|
Welcome to ALL4EBIKES!
Typically replies within minutes
WhatsApp Us
🟢 Online | Privacy policy
WhatsApp us
Reviews
There are no reviews yet.