Description
| Maximum load: | 150kg |
| Tyre: | 10in off road tyres |
| IP grade | IP55 |
| Dimension folding(L×W×H):
Dimension unfolding |
1180*520*450mm
1180*520*1280mm |
| Package dimension (L×W×H): | 1190 x 260 x 490 mm |
| Battery type: | Lithium Battery |
| Battery capacity: | 48V 21AH |
| Motor rated power: | 1200W x 2 (rear and front) |
| Range voltage: | 100-240V |
| Imput volage: | 48V/2A |
| Charge time: | 9-9.5 hours |
| Brake system: | Disc brake |
| Max speed: | 50-55km/h |
| Max gradeability: | 40° |
| Maximum mileage: | 60-70km |
| Color | Black |
| N.W/G.W: | 28KG |
| Certification | CE |

andrymorphy –
Awesome!!! It is so fast