Description
| Maximum load: | 120kg |
| Tyre: | 10in off road tyres |
| IP grade | IP54 |
| Dimension folding(L×W×H):
Dimension unfolding |
1120 x 230 x 380 ~580mm
1120 x 230 x (880~1200) mm |
| Package dimension (L×W×H): | 1190 x 260 x 430 mm |
| Battery type: | Lithium Battery |
| Battery capacity: | 48V 13AH/16AH |
| Motor rated power: | 800W Brushless rear motor |
| Range voltage: | 100-240V |
| Imput volage: | 48V/2A |
| Charge time: | 4-6 hours |
| Brake system: | Disc brake |
| Max speed: | 40-45km/h |
| Max gradeability: | 25° |
| Maximum mileage: | 35-45km |
| Color | Black |
| N.W/G.W: | 21KG |
| Certification | CE |

Reviews
There are no reviews yet.