Description
| Frame | Â Aluminium frame |
| Tyres | 14” X 2.125 |
| Brake system | Mechanic disc brake |
| Speed | 25km/h |
| Battery type | 48V 7.5Ah lithium battery |
| Motor rated power | 350W |
| Range | 30km |
| G.W | 22.5Kg |
| Packing size | 127.5*23*65cm |
| Color | Black |
For any order above £19.90 shipping is free of charge.
You have the right to return your orders within 30 days.
Your payments are secure with our private security network.
| Frame | Â Aluminium frame |
| Tyres | 14” X 2.125 |
| Brake system | Mechanic disc brake |
| Speed | 25km/h |
| Battery type | 48V 7.5Ah lithium battery |
| Motor rated power | 350W |
| Range | 30km |
| G.W | 22.5Kg |
| Packing size | 127.5*23*65cm |
| Color | Black |
| Color | Black, White |
|---|
Welcome to ALL4EBIKES!
Typically replies within minutes
WhatsApp Us
🟢 Online | Privacy policy
WhatsApp us
Reviews
There are no reviews yet.