Description
| Frame | Aluminum alloy down tube battery city frame |
| Tyres | 27.5in x 2.1 |
| Brake system | Mechanical disc brake |
| Derailleur | Shimano 7 speed |
| Front fork | ED titanium suspension fork with lock |
| Battery type | 36V 15Ah lithium battery |
| Motor rated power | 500W |
| Driving mode | Throttle and pedal assist |
| Display | LCD + USB |
| G.W | 31.8Kg |
| Size | 149*24*83cm |
| Color | White/grey |

Reviews
There are no reviews yet.