Description
| Maximum load: | 150kg |
| Tyre: | 10in off road tyres |
| IP grade | IP55 |
| Dimension folding(L×W×H):
Dimension unfolding |
1160 x 240 x 430mm
1180 x 590 x (900~1250) mm |
| Package dimension (L×W×H): | 1190 x 260 x 480 mm |
| Battery type: | Lithium Battery |
| Battery capacity: | 48V 13AH/16AH |
| Motor rated power: | 800W Brushless rear motor |
| Range voltage: | 100-240V |
| Imput volage: | 48V/2A |
| Charge time: | 5-7 hours |
| Brake system: | Disc brake |
| Max speed: | 45km/h |
| Max gradeability: | 25° |
| Maximum mileage: | 35-45km |
| Color | Black |
| N.W/G.W: | 22KG |
| Certification | CE |

Reviews
There are no reviews yet.